Samsung Galaxy Watch 46mm LTE
Nr. 40 ud af 80 i Smart WatchesPå denne side vil du få alt den information du skal bruge om Samsung Galaxy Watch 46mm LTE. Vi har samlet alle priser, anmeldelser og specifikationer omkring Samsung Galaxy Watch 46mm LTE for dig. Har du lyst til at læse mere om Samsung Galaxy Watch 46mm LTE, kan du læse mere her.
3008.20 kr 1499 kr
Forhandler
Produkt navn
Lagerstatus
Pris

Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm LTE
1499 kr

Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm LTE
3345 kr

Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm LTE
3399 kr

Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm LTE
3399 kr

Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm LTE
3399 kr
Find og test rabatkoder ved checkout Savier har +9.000 rabatkoder og tilføjer den bedste ved checkout
Anmeldelser
ud af 0 brugere
Bedøm produktet
Hvad synes du om produktet?
Anmeldelserne kommer fra:
pricerunner.dk
3.9 ud af 219 brugere
amazon.com
4.6 ud af 19508 brugere
smartprix.com
4.4 ud af 2000 brugere
ud af 0 brugere
Bedøm produktet
Hvad synes du om produktet?
Anmeldelserne kommer fra:
ud af 0 brugere
Bedøm produktet
Hvad synes du om produktet?
Anmeldelserne kommer fra:
Specifikationer
| Produktinformation | |
|---|---|
| Serie | Samsung Galaxy Watch |
| Batteritid | 264.0 timer |
| Batteristørrelse | 472 mAh |
| Egenskaber | Accelerometer, Søvnmåler, Trådløs opladning, eSIM |
| Pulsmåler | Indbyggede |
| Displaytype | OLED (AMOLED) |
| Farveskærm | Ja |
| Skærmopløsning | 360x360 |
| Hukommelse | 4 GB |
| Processor | Samsung Exynos 9110 |
| Processorkerner | 2 |
| Operativsystem | Tizen OS |
| Farve (urkasse) | Sølv |
| Farve (urrem) | Sort |
| Materiale (urkasse) | Rustfrit stål |
| Materiale (urrem) | Silikone |
| Glastype | Gorillaglas |
| Vandafvisende | Ja |
| Vandafvisende (klassificering) | IP68 |
| Trådløs kommunikation | 3G, 4G, Bluetooth, NFC, Wi-Fi |
| Navigationssystem | GPS, Galileo |
| Bluetooth | 4.2 |
| Wi-Fi | Wi-Fi 3, Wi-Fi 4 |
| Vægt | 63 g |
| Højde | 49.0 mm |
| Tykkelse | 13.0 mm |
| Bredde | 46.0 mm |
Sammenligning med de bedste i klassen
Samsung Galaxy Watch 46mm LTE | Apple Watch SE Cellular 44mm Aluminium Case with Sport Band | Apple Watch Series 3 42mm Aluminum Case with Sport Band | Tilføj Produkt | |
|---|---|---|---|---|
| Pris | 1499 kr | 1999 kr | 1999 kr | |
| Serie | Samsung Galaxy Watch | Apple Watch SE | Apple Watch Series 3 | |
| Sport | - | - | Fitness, Løb, Svømning | |
| Batteritype | - | Li-Ion | Li-Ion | |
| Batteritid | 264.0 timer | 18.0 timer | 18.0 timer | |
| Batteristørrelse | 472 mAh | - | - | |
| Egenskaber | Accelerometer, Søvnmåler, Trådløs opladning, eSIM | Accelerometer, Gyroskop, Kompas, Søvnmåler, Trådløs opladning | Accelerometer, Barometer, Gyroskop, Skridttæller, Trådløs opladning | |
| USB | - | Nej | Nej | |
| Pulsmåler | Indbyggede | Indbyggede | Indbyggede | |
| Displaytype | OLED (AMOLED) | OLED (AMOLED) | OLED (AMOLED) | |
| Farveskærm | Ja | Ja | Ja | |
| Skærmopløsning | 360x360 | 368x448 | 312x390 | |
| Hukommelse | 4 GB | 32 GB | 8 GB | |
| Processor | Samsung Exynos 9110 | Apple S5 | Apple S3 | |
| Processorkerner | 2 | 2 | 2 | |
| RAM | - | - | 768 MB | |
| Operativsystem | Tizen OS | - | - | |
| Kompatibel med smartphone | - | iPhone | iPhone | |
| Operativsystem | - | Apple Watch OS | Apple Watch OS | |
| Farve (urkasse) | Sølv | Grå | Grå, Guld, Sort, Sølv | |
| Farve (urrem) | Sort | Blå, Grøn, Gul, Hvid, Rosa, Sort | Beige, Rosa, Sort, Sølv | |
| Materiale (urkasse) | Rustfrit stål | Aluminium | Aluminium | |
| Materiale (urrem) | Silikone | - | Silikone | |
| Glastype | Gorillaglas | Safir | Ion-X | |
| Vandafvisende | Ja | Ja | Ja | |
| Vandafvisende (klassificering) | IP68 | 5 ATM (50m) | 5 ATM (50m), IP68 | |
| Trådløs kommunikation | 3G, 4G, Bluetooth, NFC, Wi-Fi | 3G, 4G, Bluetooth, Wi-Fi | Bluetooth, NFC, Wi-Fi | |
| Navigationssystem | GPS, Galileo | GLONASS, GPS | GLONASS, GPS, Galileo | |
| Bluetooth | 4.2 | 5.0 | 4.2 | |
| Wi-Fi | Wi-Fi 3, Wi-Fi 4 | Wi-Fi 3, Wi-Fi 4 | Wi-Fi 3, Wi-Fi 4 | |
| Vægt | 63 g | 36 g | 34 g | |
| Højde | 49.0 mm | 44.0 mm | 42.5 mm | |
| Tykkelse | 13.0 mm | 10.4 mm | 11.4 mm | |
| Bredde | 46.0 mm | 38.0 mm | 36.4 mm | |
| Bredde (urrem) | - | - | - |


