ICON Platform Nano
Nr. 26 ud af 27 i Dj pultPå denne side vil du få alt den information du skal bruge om ICON Platform Nano. Vi har samlet alle priser, anmeldelser og specifikationer omkring ICON Platform Nano for dig. Har du lyst til at læse mere om ICON Platform Nano, kan du læse mere her.
1333 kr
Anmeldelser
ud af 23 brugere
Bedøm produktet
Hvad synes du om produktet?
Anmeldelserne kommer fra:
amazon.com
3.3 ud af 19 brugere
thomann.de
3.4 ud af 4 brugere
ud af 23 brugere
Bedøm produktet
Hvad synes du om produktet?
Anmeldelserne kommer fra:
ud af 23 brugere
Bedøm produktet
Hvad synes du om produktet?
Anmeldelserne kommer fra:
Specifikationer
| Kategori | |
|---|---|
| Type af afspillere | USB DJ-controller |
| Antal kanaler | 8 |
| Transportabel | Ja |
| Lydegenskaber |
|---|
| Egenskaber | |
|---|---|
| Indbygget lydeffekter | Nej |
| Indbygget Equalizer | Nej |
| Indbygget Mixer | Nej |
| BPM tæller | Nej |
| DMX kontrollerbar | Nej |
| Tilslutninger | |
|---|---|
| USB port | 1 |
| TRS Tele (6.3mm/1/4") Output | 1 |
| Design | |
|---|---|
| Display | Ja |
| Farve | Sort |
| Software |
|---|
| Trådløst | |
|---|---|
| Trådløse tilslutninger | Bluetooth |
| Lyd |
|---|
| Mål | |
|---|---|
| Bredde | 19.8 cm |
| Dybde | 21.5 cm |
| Højde | 4.0 cm |
Sammenligning med de bedste i klassen
Pioneer XDJ-XZ | Denon SC6000M Prime | Tilføj Produkt | ||
|---|---|---|---|---|
| Pris | 1333 kr | 629 kr | 12090 kr | |
| Type af afspillere | USB DJ-controller | USB DJ-controller | USB DJ-controller | |
| Antal enheder | - | 2 | 1 | |
| Antal kanaler | 8 | 4 | 2 | |
| Transportabel | Ja | Nej | Nej | |
| Disk indgang | - | - | - | |
| Understøttede lydfiler | - | ACC, AIFF, MP3, WAV | AIFF, ALAC, FLAC, MP-4, MP3, Ogg Vorbis (OGG), WAV | |
| Indbygget lydeffekter | Nej | Ja | Nej | |
| Type af lydeffekter | - | Breme, Eko, Filter, Flanger, Phaser, Rumklang | - | |
| Indbygget Equalizer | Nej | Ja | Nej | |
| Indbygget Mixer | Nej | Nej | Nej | |
| BPM tæller | Nej | Ja | Ja | |
| DMX kontrollerbar | Nej | Nej | Nej | |
| USB port | 1 | 3 | 5 | |
| Ethernet | - | 3 | 1 | |
| Hovedtelefonudgang 3.5mm | - | 1 | - | |
| Mikrofon TRS (Tele) | - | 1 | - | |
| Mikrofon XLR | - | 1 | - | |
| TRS Tele (6.3mm/1/4") Output | 1 | 1 | - | |
| RCA Stereo indgang | - | 5 | - | |
| RCA Stereo udgang | - | 1 | 2 | |
| MIDI Indgang | - | - | - | |
| Optical udgang | - | - | - | |
| XLR Stereo indgang | - | 1 | 1 | |
| Koaksial udgang | - | - | 2 | |
| Type af Hukommelseskort | - | - | SD | |
| TRS Tele (6.3mm/1/4") Input | - | - | - | |
| Hukommelseskortlæser | - | - | Ja | |
| Hovedtelefonudgang 6.3mm | - | 1 | - | |
| XLR Stereo udgang | - | - | - | |
| MIDI via USB | - | - | - | |
| Display | Ja | Farveskærm | Ja, Touchskærm | |
| Farve | Sort | Sort | Sort | |
| Softwaresupport | - | Rekordmox DJ, Serrato kontroller | Serrato kontroller | |
| Trådløse tilslutninger | Bluetooth | - | Wi-Fi | |
| Læsbart CD / DVD format | - | - | - | |
| Bredde | 19.8 cm | 87.8 cm | 32.0 cm | |
| Dybde | 21.5 cm | 46.6 cm | 46.3 cm | |
| Højde | 4.0 cm | 11.8 cm | 15.1 cm | |
| Vægt | - | 13.0 kg | 7.1 kg |




