ASUS ROG-THOR-1200P 1200W
På denne side vil du få alt den information du skal bruge om ASUS ROG-THOR-1200P 1200W. Vi har samlet alle priser, anmeldelser og specifikationer omkring ASUS ROG-THOR-1200P 1200W for dig. Har du lyst til at læse mere om ASUS ROG-THOR-1200P 1200W, kan du læse mere her.
Fordele
Her kan du se hvilke fordele ASUS ROG-THOR-1200P 1200W har.
Premium valg
Ball Bearing
89 % effektivitet
Anmeldelser
ud af 3499 brugere
Bedøm produktet
Hvad synes du om produktet?
Anmeldelserne kommer fra:
pricerunner.dk
4.7 ud af 98 brugere
amazon.com
4.7 ud af 3237 brugere
newegg.com
4.5 ud af 122 brugere
tradeinn.com
5 ud af 2 brugere
wootware.co.za
5 ud af 3 brugere
walmart.com
4.4 ud af 37 brugere
ud af 3499 brugere
Bedøm produktet
Hvad synes du om produktet?
Anmeldelserne kommer fra:
ud af 3499 brugere
Bedøm produktet
Hvad synes du om produktet?
Anmeldelserne kommer fra:
Specifikationer
| Produktinformation | |
|---|---|
| Formfaktor | ATX |
| Effekt | 1200 W |
| 80 PLUS-certificering | Platinum |
| Effektivitet | 89 % |
| Modularitet | Ja (fuld) |
| Ventilator | Nej |
| Ventilatorleje | Ball Bearing |
| Semi-passiv | Ja |
| Farve | Sort |
| ATX | 1 |
| SATA-forbindelser | 12 |
| Molex-forbindelser | 5 |
| +3.3V | 25 A |
| +5V | 25 A |
| +5Vsb | 3.0 A |
| -12V | 0.3 A |
| +12V | 100.0 A |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Bredde | 15.0 cm |
| Højde | 8.6 cm |
| Dybde | 19.0 cm |
Sammenligning med de bedste i klassen
ASUS ROG-THOR-1200P 1200W | Be Quiet! System Power 9 600W | EVGA SuperNOVA 850 G6 850W | Tilføj Produkt | |
|---|---|---|---|---|
| Pris | 0 kr | 570 kr | 1217 kr | |
| Formfaktor | ATX | ATX | ATX | |
| Effekt | 1200 W | 600 W | 850 W | |
| 80 PLUS-certificering | Platinum | Bronze | Gold | |
| Effektivitet | 89 % | 89 % | 92 % | |
| Modularitet | Ja (fuld) | Nej | Ja (fuld) | |
| Ventilator | Nej | Ja | Ja | |
| Ventilator størrelse | - | 12.0 cm | 13.5 cm | |
| Ventilatorleje | Ball Bearing | - | Fluid Bearing | |
| Semi-passiv | Ja | - | Nej | |
| Farve | Sort | - | Sort | |
| ATX | 1 | - | 1 | |
| ATX/EPS12V | - | - | 1 | |
| ATX12V-version | - | - | - | |
| EPS12V-version | - | - | - | |
| PCI Express-forbindelser | - | - | - | |
| SATA-forbindelser | 12 | - | 9 | |
| Molex-forbindelser | 5 | - | - | |
| Floppy-forbindelser | - | - | - | |
| +3.3V | 25 A | - | 24 A | |
| +5V | 25 A | - | 24 A | |
| +5Vsb | 3.0 A | - | 3.0 A | |
| -12V | 0.3 A | - | 0.5 A | |
| +12V | 100.0 A | - | 70.8 A | |
| Udgivelsesår | - | - | 2021 | |
| Bredde | 15.0 cm | 15.0 cm | 15.0 cm | |
| Højde | 8.6 cm | 14.0 cm | 8.6 cm | |
| Vægt | - | 2.0 kg | - | |
| Dybde | 19.0 cm | 8.6 cm | 14.0 cm |


