Sony PlayStation 5 – Horizon: Forbidden West Bundle
PÃ¥ denne side vil du fÃ¥ alt den information du skal bruge om Sony PlayStation 5 – Horizon: Forbidden West Bundle. Vi har samlet alle priser, anmeldelser og specifikationer omkring Sony PlayStation 5 – Horizon: Forbidden West Bundle for dig. Har du lyst til at læse mere om Sony PlayStation 5 – Horizon: Forbidden West Bundle, kan du læse mere her.
Anmeldelser
ud af 12 brugere
Bedøm produktet
Hvad synes du om produktet?
Anmeldelserne kommer fra:
amazon.com
4.5 ud af 2 brugere
walmart.com
4.1 ud af 10 brugere
ud af 12 brugere
Bedøm produktet
Hvad synes du om produktet?
Anmeldelserne kommer fra:
ud af 12 brugere
Bedøm produktet
Hvad synes du om produktet?
Anmeldelserne kommer fra:
Specifikationer
| Produktinformation | |
|---|---|
| HÃ¥ndholdt | Nej |
| Platform | Playstation 5 |
| Intern hukommelse | 825GB |
| Medietype | Ultra HD Blu-ray |
| Lanceringsår | 2022 |
| Samlerudgave | Nej |
| Farve | Hvid |
| Spil medfølger | Horizon: Forbidden West |
| Tilbehør medfølger | 1 spilcontroller |
| Internet-kompatibel | Ja |
| Multiplayer-understøttelse | Lokalt, Online |
| VR/AR kompatibilitet | Ja |
| Support for fjernbetjening | Ja |
| Understøtter trådløs controller | 4 |
| Interface til trådløs controller | Bluetooth |
| Understøtter kablet controller | 4 |
| Kablet kontrolport | USB port |
| Tilgængelige tjenester | Amazon Video, Crunchyroll, HBO Nordic, Netflix, Playstation Plus, Plex, Spotify, Twitch, Youtube |
| Processor | AMD Zen 2 8xCores 3.5GHz |
| RAM | 16GB |
| Udgave | Horizon: Forbidden West Bundle Disk Edition |
| Billede | |
|---|---|
| Videoformat | 4320p (8K) |
| HDR | Ja |
| Kamera |
|---|
| Tilslutninger | |
|---|---|
| Antal USB-C | 1 |
| Antal USB-A | 3 |
| Samlet antal USB | 4 |
| HDMI-udgang | 2.1 |
| HDMI-indgang | Nej |
| Digital optisk udgang | Nej |
| S-Video ud | Nej |
| S-Video indgang | Nej |
| Kompositudgang | Nej |
| Komponentudgang | Nej |
| SCART ud | Nej |
| VGA ud | Nej |
| Ethernet-tilslutning | 10/100/1000 |
| Display | |
|---|---|
| Display | Nej |
| Touch screen | Nej |
| 3D | Nej |
| Lyd | |
|---|---|
| Lydformat | DTS 5.1, DTS-HD High Resolution Audio, DTS-HD Master Audio, DTS:X, Dolby Digital 5.1, Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD |
| Hovedtelefonudgang | Ja |
| Indbyggede højtalere | Nej |
| Trådløst | |
|---|---|
| Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth version | 5.1 |
| NFC | Nej |
| Strømkilde | |
|---|---|
| Strømkilde | Ledning |
| MÃ¥l | |
|---|---|
| Bredde | 104.0 mm |
| Dybde | 390.0 mm |
| Højde | 260.0 mm |
| Vægt | 4500.0 g |
| Relateret |
|---|
Sammenligning med de bedste i klassen
Sony PlayStation 5 – Horizon: Forbidden West Bundle | Nintendo Game and Watch Super Mario Bros – Classic | Nintendo Switch Lite – Coral | Tilføj Produkt | |
|---|---|---|---|---|
| Pris | 0 kr | 530 kr | 1598 kr | |
| HÃ¥ndholdt | Nej | Ja | Ja | |
| Platform | Playstation 5 | Retro konsol | Nintendo Switch | |
| Intern hukommelse | 825GB | - | 32GB | |
| Medietype | Ultra HD Blu-ray | - | Hukommelseskort | |
| Lanceringsår | 2022 | 2020 | 2020 | |
| Samlerudgave | Nej | Nej | Nej | |
| Farve | Hvid | Guld, Rød | Gul, Lyserød | |
| Spil medfølger | Horizon: Forbidden West | Super Smash Bros | - | |
| Tilbehør medfølger | 1 spilcontroller | - | - | |
| Internet-kompatibel | Ja | - | Ja | |
| Multiplayer-understøttelse | Lokalt, Online | - | Lokalt, Online | |
| Konsolforbindelse | - | - | Via indbygget Wi-Fi | |
| VR/AR kompatibilitet | Ja | Nej | Nej | |
| Bagudkompatibel | - | - | Nej | |
| Support for fjernbetjening | Ja | - | Nej | |
| Understøtter trådløs controller | 4 | - | - | |
| Interface til trådløs controller | Bluetooth | - | Bluetooth | |
| Understøtter kablet controller | 4 | - | - | |
| Kablet kontrolport | USB port | - | - | |
| Tilgængelige tjenester | Amazon Video, Crunchyroll, HBO Nordic, Netflix, Playstation Plus, Plex, Spotify, Twitch, Youtube | - | Nintendo Switch Online Service | |
| Processor | AMD Zen 2 8xCores 3.5GHz | - | - | |
| Klokfrekvens | - | - | - | |
| RAM | 16GB | - | 4GB | |
| GPS | - | - | Nej | |
| Udgave | Horizon: Forbidden West Bundle Disk Edition | Super Mario Bros - Classic Edition | Coral | |
| Videoformat | 4320p (8K) | - | 720p (HD Ready) | |
| HDR | Ja | - | Nej | |
| Indbygget kamera | - | - | Nej | |
| Kamerablitz/lygte | - | - | Nej | |
| Antal USB-C | 1 | 1 | 1 | |
| Antal USB-A | 3 | - | - | |
| Samlet antal USB | 4 | 1 | 1 | |
| HDMI-udgang | 2.1 | - | Nej | |
| HDMI-indgang | Nej | - | Nej | |
| Digital optisk udgang | Nej | - | - | |
| S-Video ud | Nej | - | - | |
| S-Video indgang | Nej | - | - | |
| Kompositudgang | Nej | - | - | |
| Komponentudgang | Nej | - | - | |
| SCART ud | Nej | - | - | |
| VGA ud | Nej | - | - | |
| Ethernet-tilslutning | 10/100/1000 | - | - | |
| Display | Nej | Ja | Ja | |
| Antal displays | - | 1 | 1 | |
| Skærmstørrelse | - | 2.36 " | 5.5 " | |
| Skærmopløsning | - | - | 1280�720 pixels (HD Ready) | |
| Touch screen | Nej | - | Ja | |
| 3D | Nej | - | Nej | |
| Surround Sound | - | - | - | |
| Lydformat | DTS 5.1, DTS-HD High Resolution Audio, DTS-HD Master Audio, DTS:X, Dolby Digital 5.1, Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD | - | - | |
| Hovedtelefonudgang | Ja | - | Ja | |
| Indbyggede højtalere | Nej | - | 2.0 (Stereo) | |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) | - | Wi-Fi 1 (802.11b), Wi-Fi 2 (802.11a), Wi-Fi 3 (802.11g), Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) | |
| Bluetooth | Ja | - | Ja | |
| Bluetooth version | 5.1 | - | 4.1 | |
| NFC | Nej | - | Ja | |
| Mobiltilslutning | - | - | Nej | |
| Strømkilde | Ledning | Udskiftelige batterier | Genopladelig | |
| Batteritid | - | 8.0 timer | 7.0 timer | |
| Ladetid | - | 3.5 timer | 3.0 timer | |
| Batterikapacitet | - | - | 3570 mAh | |
| Bredde | 104.0 mm | 112.0 mm | 208.0 mm | |
| Dybde | 390.0 mm | 125.0 mm | 14.0 mm | |
| Højde | 260.0 mm | 67.0 mm | 91.0 mm | |
| Vægt | 4500.0 g | 68.0 g | 275.0 g | |
| Ã?vrigt | - | - | - |


